sobota, 14 stycznia 2012

stosik 1/2012

Długo wyczekiwany, poświąteczny stosik. Co najważniejsze, wszystkie poniższe książki przeczytam w tym roku. Kończę z kupowaniem tych, które mam w planach na daleką przyszłość. :)


 Od góry:

1. Uczta dla wron: Cienie śmierci Geroge R. R. Martin - czwarty tom mojej ulubionej sagi fantasy. 

2. Uczta dla wron: Sieć spisków George R. R. Martin

3. Wydrążony człowiek. Muza ognia Dan Simmons - Wydrążony człowiek, Jeremy Bremen, jest telepatą. Ludzkie umysły są dla niego jak książki. Zna ich mroczne tajemnice i najgłębiej skrywane pragnienia. To dar. I zarazem przekleństwo, które doprowadza go na granicę obłędu. 

Myśleliśmy, że jesteśmy panami wszechświata. Demiurgowie rozwiali nasze złudzenia. Zamienili ziemię w grobowiec. Osuszyli oceany, a z ludzi zrobili niewolników. Czy trupie wędrownych aktorów, podróżujących Muzą Ognia, uda się wygrać pojedynek z nową, potężną władzą? Wolność przestaje być tylko marzeniem.

4. Synowie boga M.D. Lachlan - Mroczna powieść fantasy w najlepszym wydaniu. Brutalna, posępna, jak żywcem wyjęta z nordyckich mitów. Niekonwencjonalne ujęcie mitu o wilkołaku. Ociekające krwią, pachnące żelazem. Rozbrzmiewające złowieszczymi zaklęciami i szczekiem oręża.

5. Najwspanialszy parostatek Philip Jose Farmer - Kontynuacja powieści „Gdzie wasze ciała porzucone”. Świat Rzeki to miejsce, w którym po zmartwychwstaniu przebywają wszyscy ludzie, jacy kiedykolwiek zamieszkiwali Ziemię. Miejsce, w którym nikt nie może naprawdę umrzeć.

6. Klan Niedźwiedzia Jaskiniowego Jean M. Auel - Razem z jasnowłosą dziewczynką o imieniu Ayla cofamy się do zarania dziejów ludzkości, by przeżyć zadziwiające przygody w Europie epoki lodowcowej. 

7. Z mgły zrodzony  Brandon Sanderson - Przez tysiąc lat popiól zasypywał kraj, nie kwitły kwiaty. Przez tysiąc lat skaa wiedli niewolnicze życie w nędzy i strachu. Przez tysiąc lat Ostatni Imperator, „Skrawek Nieskończoności” rządził władzą absolutną i ostatecznym terrorem, niezwyciężony jak bóg. A kiedy nadzieja została porzucona już tak dawno, że nie pozostały z niej nawet wspomnienia, pokryty bliznami pół-skaa ze złamanym sercem odkrywa ją na nowo w piekielnym więzieniu Ostatniego Imperatora. Tam poznaje moce Zrodzonego z Mgły. Znakomity złodziejaszek i urodzony przywódca, wykorzystuje swoje talenty w intrydze, która ma pozbawić tronu i władzy samego Ostatniego Imperatora.

8. Równoumagicznienie Terry Pratchett -  Jest to opowieść o tym, czym jest magia i dokąd zmierza, a co ważniejsze, skąd przychodzi i po co. Poniższa historia nie pretenduje jednak do odpowiedzi na wszystkie pytania. Może jednak pomóc w wyjaśnieniu, dlaczego Gandalf nigdy się nie ożenił i dlaczego Merlin był mężczyzną. Jest to również opowieść o seksie, choć nie w sensie atletyczno-gimnastycznym, czy też w sensie policz wszystkie nogi i podziel przez dwa. Chyba że postacie całkowicie wyrwą się spod kontroli autora. I to jest możliwe.

19 komentarzy:

 1. O żadnej książce stąd nie słyszałam, oprócz tej ostatniej. Ale stosik jest świetny, więc życzę miłego czytania!

  OdpowiedzUsuń
 2. O żadnej z tych książek nie słyszałam, ale życzę przyjemnej lektury ;D

  Pozdrawiam ciepło i zapraszam do mnie:

  papierowyazyl.blospot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Piękny stosik, ja zabieram Martina!

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo ciekawy stosik. Jak zwykle mam chęć podkraść kilka książek:D
  Pozdrawiam!!

  OdpowiedzUsuń
 5. Mam Simmonsa w niedalekich planach, więc przyjdzie nam pewnie porównać wrażenia:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zapowiada się niezwykle interesująco. :) Pod koniec stycznia powinnam go przeczytać.

   Usuń
 6. Sporo z tych książek chciałabym przeczytać. W szczególności nie mogę się doczekać "Klanu..." :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niby nie możesz się doczekać, ale w tym roku czytać też nie zamierzasz. :P

   Usuń
 7. Z zakupem Martina się zbieram i zbieram, może do czasu kiedy to zrobię wydadzą w jakimś jednym spójnym wydaniu, bo oprawa graficzna obecnych nie dość, że jest koszmarna to jeszcze zupełnie rozbieżna względem innych tomów. :/

  Jestem ciekaw opinii o NF i Sandersonie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No jest, jest. :/ Po obejrzeniu odcinka serialu nie mogłam się jednak powstrzymać przed przeczytaniem. Kiedyś kupię sobie całą sagę po angielsku, tamtejsze wydania prezentują się o niebo lepiej. :)

   Usuń
 8. Co prawda nie znam tych książek, ale zbiór prezentuje się super, gratuluję nabytków!

  OdpowiedzUsuń
 9. @Cassiel, Karolka, Mery, kasandra_85, Alannada, Tirindeth Dziękuję :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Synowie boga!!! Czekam na opinię!!!! :D:D:D

  Miłego czytania :*

  OdpowiedzUsuń
 11. Muszę przyznać, że o większości książek nie słyszałam. Tym bardziej jestem ciekawa recenzji. Miłej lektury! :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Pozazdrościłabym Martina, gdybym nie miała własnego egzemplarza :) Tak pozostaje mi zazdrościć Pratchetta. O reszcie tytułów niestety nie słyszałam- czasem w kwestii fantasy i s-f wychodzi ze mnie ciemny lud ;)

  A maturalnej klasy bój się, bój ;) Masz chemię z Lady D, prawda? :D Ona wam nie popuści.

  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Prawda. Niestety. ^^ Już zapowiedziała, że musimy zrobić wszystkie matury we wakacje. :/

   Usuń
 13. Ja bym z chęcią przeczytała Pratchetta :) I Martin faktycznie wygląda ciekawie :)

  OdpowiedzUsuń