niedziela, 9 października 2011

stosik 7/2011

Miałam jeszcze długo nic nie kupować, ale dałam się skusić promocji Empiku 3 w cenie 2 i oto efekty: 


Od góry:

1.  Słońce słońc Karl Schroeder - Jest odległa przyszłość. Świat znany pod nazwą Virga to ogromny balon wypełniony powietrzem, wodą oraz dryfującymi kawałkami skał. Żyjący w nim ludzie budują fuzyjne słońca oraz "miasta", które kształtem przypominają olbrzymie koła ze szprychami, wprawiane w ruch celem otrzymania wirówkowej namiastki grawitacji. Młody i zgorzkniały Hayden Griffin przybywa do Rushu z jedną myślą: wywarcia krwawej zemsty na mordercach swoich rodziców. Jego celem jest admirał Chaison Fanning, który podbił dryfujące państwo Aerie, ojczyznę Haydena. Fakt, że chłopak spędził okres dorastania w różnych, mało bezpiecznych miejscach, nie wróży Fanningowi zbyt dobrze.

2. Upiór. Czerń Południa Maja Lidia Kossakowska - Malaria szepce do mnie czule. Lód w mojej głowie zaraz rozsadzi mózg, czuję jak tyka niewidzialny zegar uzbrojonej bomby. Krwi!!! Korespondenci wojenni - akolici obłąkanego, żądnego krwi boga zwanego opinią publiczną. Jego kaprys rzuca ich poza śmierć, czas i zaświaty. Wprost do prywatnej piwnicy Pana Boga, by odkryć krainę Pana Kałasznikowa. Ale i on jest tu tylko sługą. Afryka to prastary kontynent. Duchy, przodkowie, demony, orisza. Wszyscy tu są. I skądś muszą czerpać energię, by żyć. To jeszcze szaleństwo, czy już opętanie?

(Wymiana z Heather - moją siostrą.)

3. Wichry archipelagu Bradley P. Beaulieu - Wiatr niesie śmierć. Tajemnicza zaraza dziesiątkuje ludność, osłabiając targane wewnętrznymi konfliktami księstwo Kałakowa. Nawet wznoszące się pośród wzburzonych mórz niedostępne mury nie chronią przed wszystkim, a fanatyczni Maharrahtczycy tylko czekają na okazję, by przejąć władzę. Atak żywiołaka na zmierzający do wyspy powietrzny statek zaprzepaścił szansę na pokój. Śmierć podróżującego nim Wielkiego Księcia pogorszyła i tak złą sytuację archipelagu. Los wysp spoczywa teraz w rękach młodego księcia Nikandra i autystycznego chłopca, który potrafi narzucić siłom natury swoją wolę. Czy jest on jednak zbawcą, czy niszczycielem? 

4. Pokuta Anne Rice -  Hipnotyzująca powieść o aniele i płatnym mordercy. Metafizyczny thriller, który przeniesie Cię do trzynastowiecznej Anglii. Fascynująca i prowokująca książka o winie i przebaczeniu, miłości i nienawiści, samotności i pięknie.

5. Chirurg Tess Gerritsen -  Niezwykle brutalny zabójca, nazywany przez media "Chirurgiem" zabija młode samotne kobiety, przeprowadzając na nich zabieg wycięcia macicy bez znieczulenia. Policja ustala, że podobna seria morderstw miała miejsce dwa lata wcześniej, a ich sprawca został zastrzelony przez doktor Catherine Cordell, piękną lekarkę zatrudnioną w bostońskim centrum medycznym - jedyną ofiarę, której udało się ujść z życiem. Catherine znowu czuje się zagrożona. Jej jedynym sprzymierzeńcem wydaje się detektyw prowadzący śledztwo. Czy obie sprawy i obu zabójców coś łączy? 

6. Pieśń czasu. Podróże Ian R.MacLeod - Pod koniec dwudziestego pierwszego wieku, stara, mieszkająca w Kornwalii kobieta ratuje z oceanu nagiego młodzieńca i zabiera go do swego pięknego domu. Bohaterka jest światowej sławy skrzypaczką i - mimo nowoczesnych metod przedłużania życia - zbliża się do kresu swych dni. Niedoszły topielec z kolei cierpi na utratę pamięci, nie wie o sobie nic. Kobieta nadaje mu imię Adam. Zaczyna opowiadać mu swoje wspomnienia, on okazuje się wiernym słuchaczem. Opowieści bohaterki są przerywane scenami z codziennego życia w kornwalijskim domu. Barwne, pełne wydarzeń życie artystki prawie pozwala nam zapomnieć, że cała historia rozgrywa się w chaotycznym i niebezpiecznym świecie epoki. MacLeod przedstawia w książce specyficzną, fascynującą wizję dwudziestego pierwszego stulecia - wieku katastrof i nowych, śmiertelnych chorób. Niemniej, jak często w pisarstwie tego autora, okazuje się, że historia osobista zawsze jest ważniejsza od tej powszechnej.
- Ray Olson, Booklist

MacLeod pisze niewiarygodne opowiadania. Od otwierającej tom ,,Opowieści młynarza" po finałową ,,Drugą podróż króla" trafiamy do światów pełnych zapierającego dech piękna, straszliwego cierpienia i przyjemnej przeciętności. Szczególnie dobrym przykładem talentu autora do tworzenia światów i snucia w nich opowieści jest wspomniana ,,Opowieść młynarza" - piękna historia ostatniego właściciela starego wiatraka, którego z wiatrem łączy coś więcej niż przelotny romans. ,,Druga podróż króla" jest nieziemsko zrelacjonowaną opowieścią o drugiej wyprawie do Betlejem jednego z Trzech Króli. ,,Żywioły" z kolei rozgrywają się w epoce pary i przedstawiają życie człowieka, który sądzi, że odkrył nowe źródło energii, okazujące się z czasem czymś o wiele starszym. ,,Dywan z Hobów" to dziwaczna i zapadająca w pamięć medytacja na temat niewolnictwa i strasznego, osuwającego się w dekadencję świata. Wszystkie zawarte w tym tomie teksty lśnią podobnym blaskiem jak powieści MacLeoda.
- Regina Schroeder, Booklist. 

7. Czerwona królowa Philippa Gregory - Przybliża nieomal zapomnianą historię założycielki rodu Tudorów, Małgorzaty Beaufort. Poślubiona mężczyźnie dwukrotnie od niej starszemu, urodziła dziecko w wieku lat niespełna czternastu i rychło owdowiała. Zepchnięta na margines postanawia odwrócić kartę losu i odnieść ostateczny tryumf nad wszelkimi przeciwnościami. Na tronie Anglii chce zobaczyć swego jedynego syna bez względu na to, ile to będzie kosztowało ją, Anglię i nieszczęsnego chłopca. Ignorując pozostałych pretendentów do tronu i rosnących w siłę rywali - Yorków - nadaje synowi imię: Henryk, po królu; wysyła go za granicę na dobrowolne wygnanie; zmusza do małżeństwa z najstarszą córką znienawidzonej Elżbiety Woodville. Na tle rozdzierających kraj konfliktów, Małgorzata zawiera kolejne dwa małżeństwa z rozsądku i nie przestaje spiskować.

30 komentarzy:

 1. Zazdroszczę Anne Rice, bo jak do tej pory jej jedyną książką, którą przeczytałam pozostaje "wywiad z wampirem":0

  OdpowiedzUsuń
 2. Zazdroszczę Chirurga i Czerwoną królową :) No cóż, każdy stos cieszy oko :D Życzę przyjemnej lektury!

  OdpowiedzUsuń
 3. Super stosik! Miłego czytania życzę :-P

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie czytałam żadnej z tych książek, więc czekam na recenzje;D Dosyć fajna wydaje się "Pokuta";) Zapraszam Cię na mój blog z recenzjami książek;) {centerbook.blog.onet.pl}

  OdpowiedzUsuń
 5. Jedną książkę z Twojego stosiku już mam i nawet przeczytałam i ostatnio zrecenzowałam, a w najbliższym stosie pojawią się kolejne dwie pozycje, które też masz u siebie.
  Mam nadzieję, że szybko przeczytasz te książki, bo z chęcią przeczytam jakie masz zdanie na ich temat :)

  Muszę w końcu sięgnąć po jakąś książkę Phillipy Gregory...

  OdpowiedzUsuń
 6. Rozkręcasz się Wiedźmo ;) Tak długo cicho u Ciebie było, a teraz proszę zapowiedzi kolejnych stosików, recenzji i grasowanie po blogach. ^^

  No ale do tematu, do tematu. "Słońce słońc" jest na półce, już dawno przeczytane i zrecenzowane. Polecam! "Czerń" przeczytana jeszcze dawniej i zrecenzowana niedawno wraz z całym cyklem, o czym już wiesz ;)

  "Wichry..." mam w planach, a UW jak zawsze zazdroszczę i chętnie bym ukradł.

  Nie ma Cię przez chwilę i od razu zakupy ;) Ale to miło, że tak nam rekompensujesz długą nieobecność.

  OdpowiedzUsuń
 7. "Pieśń czasu. Podróże", przecudowna książka, którą nie mogę się przestać zachwycać. Będę z niecierpliwością czekać na Twoje wrażenia (licząc na zachwyty ^^). :)
  "Wichry" i "Słońce" też mam w planach, w tym "Wichry" w tych najbliższych.

  Od pewnego czasu zastanawiam się, czy nie zainteresować się książkami Gregory, więc także będę czekać na recenzję, żeby swoje chęci zweryfikować.

  Pozdrawiam. :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Świetny stos! Życzę miłego czytania, a mi zostało tylko wymyślić plan akcji rabunkowej tych książek ;D

  OdpowiedzUsuń
 9. Rany, jaki stos. Najchętniej pożyczyłabym go w całości ;)

  OdpowiedzUsuń
 10. Ja bym podkradła Anne Rice i Tess Gerritsen :).

  OdpowiedzUsuń
 11. "Smakowite" te stosy dla mych oczu :)!

  OdpowiedzUsuń
 12. Smakowite kąski, więc czekam na ich recenzję ! ^^

  OdpowiedzUsuń
 13. Pozycja nr 7 wygląda kusząco.
  Miłej lektury!

  OdpowiedzUsuń
 14. Stosik bardzo zachęcający do czytania. ;) Gratuluję łowów.

  Pozdrawiam, Klaudyna.

  OdpowiedzUsuń
 15. "Pieśń czasu" kupiła, ale już "Domu Derwiszy/Dni Cyberabadu" to nie... :P

  OdpowiedzUsuń
 16. Fenrir, bo Aleksandra kupuje z umiarem, a nie tak jak Ty ;)

  OdpowiedzUsuń
 17. Walną sobie w łeb, jak przez kolejny rok nie zapoznam się z Kossakowską. Nie wiem już ile razy sobie to obiecałam i ile razy o tym zapomniałam, ech. A "Wichry Archipelagu" właśnie czytam :)

  OdpowiedzUsuń
 18. ale kusisz... a ja mam fundusze w tym miesiącu potwornie ograniczone ;((((

  OdpowiedzUsuń
 19. Zazdroszczę Kossakowskiej, po pierwsze jej książce mam ochotę na więcej!

  OdpowiedzUsuń
 20. @Harashiken, misiu, ja nie kupuję bez umiaru, tylko dzielnie i zacnie wspieram wydawnictwa, finansując ich kolejne książki, jednocześnie zaś robiąc zapasy na wypadek, gdyby III WŚ wybuchła. ;>

  OdpowiedzUsuń
 21. Jasne wilczku, te zapasy bardzo Ci się przydadzą kiedy nadejdzie atomowa zima i nie będzie jak się ogrzać ;)

  OdpowiedzUsuń
 22. E, prędzej strzelę sobie w łeb, niż fantastykę spalę. :->

  OdpowiedzUsuń
 23. Ale wtedy zamarzniesz, a fantastyka i tak się na nic nie przyda, chyba że ktoś inny ją znajdzie i spali za Ciebie, żeby się ogrzać :D

  OdpowiedzUsuń
 24. Twoje stosy nieodmiennie wywołują u mnie zazdrość :) Tylko się dowiem gdzie mieszkasz, a podkradnę Rice, Gregory i MacLeoda...
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 25. MacLeoda biorę ja :D Ale resztę mogę odstąpić ;)

  OdpowiedzUsuń
 26. "Chirurg" Tess Gerritsen jest genialny, mogłabym przeczytać tę powieść jeszcze raz :))

  OdpowiedzUsuń
 27. Widzę, że dużo tytułów nam się powtarza :) Zapraszam do obejrzenia i mojego stosika ;)

  OdpowiedzUsuń